Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kompozycja kwiatowa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kompozycja kwiatowa. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 15 lutego 2016

Kolorowo i ciastowo / Colorfully with banana cake

Witajcie,

kolory wiosny wreszcie zawitały do mojego domu! 

Oszalałam na punkcie blado różowych tulipanów i róż, 
które od weekendu zdobią dosłownie każdy kąt naszego wnętrza:-)
Tego mi trzeba było, zastrzyku pozytywnych barw i co się z tym wiąże pozytywnych emocji.

Okrutnie już tęsknię za ciepełkiem, słonkiem i długimi dniami. 
Nie mogę się doczekać sezonu grillowego, który mam nadzieję rozpocząć w marcu:-) 
(jak to miało miejsce w ostatnich latach:-)))

Wnętrzarsko niewiele się dzieje, chyba weny mi brak. 
Jedyne co w ostatnim czasie zmieniłam to obicie fotela, które teraz pasuje do reszty:-) 
Po za tym chwilowa cisza ale mam nadzieję, że ten przestój nie potrwa długo. 
W głowie dużo planów tylko zebrać się trzeba. 
Wiosno przybądź szybko proszę:-)









Ostatnio odkryłam świetny i bardzo prosty przepis na chlebek bananowy. 
Wykonanie zajmuje max 10 minut a doznania smakowe są naprawdę bezcenne. 
Przynajmniej raz w tygodniu pieczemy nasze bananowe odkrycie 
i zajadamy się nim w domu, w pracy i w szkole. 
Wypróbujcie koniecznie.
Zmodyfikowany przepis pochodzi od Dorotki.

Składniki:
* 3 dojrzałe, rozgniecione banany
*  75 g masła, roztopionego
*  1/2 szklanki brązowego cukru (lub ksylitolu)
*  1 roztrzepane jajko
*  1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
*  1 łyżeczka sody oczyszczonej
*  szczypta soli
*  1,5 szklanki mąki orkiszowej 700

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąkę i sodę oczyszczoną wymieszać, przesiać i odłożyć.
W dużym naczyniu wymieszać roztopione masło z rozgniecionymi bananami. Wmieszać cukier, lekko roztrzepane jajko, wanilię. Na końcu dodać mąkę wymieszaną z sodą i szczypta soli. Wymieszać widelcem lub rózgą kuchenną, tylko do połączenia.
Ciasto przełożyć do keksówki o wymiarach 10 x 20 cm wysmarowanej masłem i oprószonej mąką pszenną. Piec przez 60 minut w piekarniku nagrzanym do 170°C, lub krócej, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, przestudzić w formie. Smacznego:-)
Ja ostatnio modyfikuję przepis dodając różnego rodzaju bakalie ale najlepiej smakuje w wersji pierwotnej powyżej:-)








 Nasza sunia też uwielbia banana cake ale pozostają jej jedynie okruszki:-)

A Wy macie sprawdzone szybkie przepisy,
 do wykorzystania w szalonym tempie codziennego roboczego dnia?:-)

Słodkiego tygodnia!


niedziela, 2 marca 2014

Trochę wiosny

Witajcie,

dzisiaj bardzo spokojnie i relaksacyjnie po ostatkowych wojażach:-)
Lenistwo pełną parą jakiego już daaaawno nie pamiętam:-) 

Wprowadziłam odrobinę wiosny do naszego domu czyli tulipany, które uwielbiam. 
Miały być w różu ale jak się okazało był deficyt tego koloru więc wybrałam ecru....ale i tak są piękne:-)

Spokojnej niedzieli i dużo relaksu Wam życzę:-)


 Pozdrawiam cieplutko! Kasia


wtorek, 27 sierpnia 2013

Patera kwiatów:-)

Tytuł posta dokładnie odzwierciedla mój dzisiejszy owoc twórczej pracy:-) Patera, która głównie służy do eksponowania słodkości lub owoców została przeze mnie wykorzystana do kompozycji kwiatowej. W drodze powrotnej do domu wstąpiłam do mojego ulubionego centrum ogrodniczego i tak oto za jedyne 24zł powstało arcydzieło!:-) Najśmieszniejsze jest to, iż kwiaty nie są żywe lecz sztuczne ale wygląd ich jest powalający...i na dłużej będą cieszyć oko:-)

Oto materiały przeze mnie wykorzystane (dodatkowo gąbka do sztucznych kwiatów)
 I efekt moich 20 minutowych zmagań:-)
Czyż nie wyglądają bosko?:-)

 




niedziela, 28 lipca 2013

Kwiaty nie tylko w wazonie

Wszystkie kobietki uwielbiają kwiaty. Ja darzę je szczególną miłością :-) Dzięki nim nasze wnętrza nabierają cudownych barw i ciepłego klimatu. Ciekawie prezentują się w innym naczyniu niż wazon:-) Dzisiaj dla urozmaicenia aranżacji wykorzystałam szklaną, pękatą bombonierę, w której fioletowo biała eustoma prezentowała się po prostu bosko:-)
W takiej atmosferze spożywaliśmy dzisiejszy niedzielny obiadek:-)

Nie mogło zabraknąć (srebrnych rzecz jasna) serwetek odzianych w dekoracyjne kryształowe obrączki:-)